Transfer domeny polskiej od innego Rejestratora

Aby przeprowadzić transfer domeny polskiej do naszego serwisu niezbędne jest uzyskanie kodu Authinfo. Aby uzyskać kod należy zwrócić się do obecnego rejestratora – firmy fakturującej utrzymanie domeny z prośbą o wydanie takiego kodu.

Po otrzymaniu kodu, w celu przeniesienia domeny, należy zalogować się do Panelu Abonenckiego a następnie w Panelu przejść do sekcji Transfery domen >> buton „Transferuj do nas domeny z kodem authinfo”.

Wpisujemy kolejno nazwę domeny oraz uzyskany kod Authinfo w odpowiednie pola. Pole *Transfer z odnowieniem należy zaznaczyć gdy domena jest w okresie wygasłym, natomiast gdy domena jest w okresie abonamentowym – prosimy o nie zaznaczanie tej opcji.

Domena pojawi się teraz w sekcji Transfery domen i tam można podejrzeć obecny status transferu. Jeżeli wykonujemy transfer z odnowieniem, transfer ten oczekuje na opłacenie faktury proformy która znajduje się w sekcji Faktury proforma. Faktura dotyczy odnowienia domeny o kolejny rok a nie samego transferu domeny.

Po uiszczeniu opłaty i zaksięgowaniu płatności po naszej stronie, rejestr domen polskich NASK wyśle z adresu automat@dns.pl na adres podany w poprzednim rejestrze wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie transferu. Po potwierdzeniu otrzymanej wiadomości e-mail domena zostanie przeniesiona.

W przypadku gdy dokonujemy transferu domeny bez odnowienia rejestr od razu wysyła link transferowy na autoryzowany adres mailowy abonenta.

Ograniczenie: Transfer domeny nie jest możliwy w  ciągu 6 dni od daty rejestracji domeny lub poprzedniego transferu.