Transfer domeny europejskiej od innego Rejestratora

Aby przeprowadzić transfer domeny europejskiej do naszego serwisu niezbędne jest uzyskanie kodu Authinfo. Aby uzyskać kod należy zwrócić się do obecnego rejestratora – firmy fakturującej utrzymanie domeny z prośbą o wydanie takiego kodu.

Po otrzymaniu kodu, w celu przeniesienia domeny, należy zalogować się do Panelu Abonenckiego a następnie w Panelu przejść do sekcji Transfery domen >> buton „Transferuj do nas domeny z kodem authinfo”

Wpisujemy kolejno nazwę domeny oraz uzyskany kod Authinfo w odpowiednie pola. (Prosimy o nie zaznaczenie pola *Transfer z odnowieniem, ponieważ transfer domen .eu zawsze odbywa się z jednoczesnym odnowieniem domeny na kolejny rok abonamentowy).

Następnie klikamy w buton „Dodaj domeny”

Nasza domena pojawi się teraz w sekcji Transfery domen i tam można podejrzeć obecny status transferu. W tym momencie transfer oczekuje na opłacenie faktury proformy która znajduje się w sekcji Faktury proforma. Faktura dotyczy wspomnianego wcześniej odnowienia domeny o kolejny rok a nie samego transferu domeny.

Po uiszczeniu opłaty i zaksięgowaniu płatności po naszej stronie domena automatycznie zostanie odnowiona i przetransferowana na Konto abonenckie.