Transfer domeny narodowej od innego Rejestratora

W celu przeniesienia domeny narodowej od innego Rejestratora do naszego serwisu należy najpierw zweryfikować zasady transferu danego typu domeny. Więcej informacji na temat polityki przeprowadzania transferu każdego rodzaju domen uzyskać można pod tym adresem.

W zależności od reguł Transfer domeny narodowej od innego Rejestratora może być wymagane na początek uzyskanie kodów AuthInfo dla danej domeny od obecnego Rejestratora domeny. Następnie należy w Panelu Abonenckim przejść do sekcji Transfer domen > dodaj domeny, gdzie tez należy wpisać nazwę domen które chcielibyśmy przetransferować do RejestracjaDomen.pl. Po zatwierdzeniu domena pojawi się w zakładce Transferuj Globalne, gdzie też możliwe będzie podanie ewentualnego kodu AuthInfo oraz rozpoczęcie procedury transferu. W zależności od reguł transferów dla danego rodzaju domen wymagane może być dokonanie w czasie transferu odnowienia danej domeny – opłata za transfer równa jest kosztowi rocznego odnowienia oraz wydłuża jej ważność o rok, tak więc nie przepada obecny okres abonamentowy (poza domenami: .be,.de,.fr,.gd,.it,.nl w których data zakończenia transferu staje się datą początku nowego rocznego okresu abonamentowego domeny) oraz nie jest to dodatkowa opłata.

Po aktywowaniu transferu, lub opłaceniu wygenerowanej faktury za transfer z odnowieniem procedura przeniesienia domeny do serwisu RejestracjaDomen.pl zostaje rozpoczęta. W celu jej zakończenia wymagane może być potwierdzenie transferu poprzez jego zaakceptowanie w mailu wysłanym do abonenta lub kontaktu administracyjnego domeny.

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących polityki transferu konkretnych domen narodowych prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta drogą mailową pod adresem: info@rejestracjadomen.pl lub infolinią 22 853 88 86